top of page

סדנאות תוכנית יום

Anchor 1

 

סדנת פריוריטי

ההתקדמות הטכנולוגית והתבססותן של מערכות ממוחשבות בתוך חברות וארגונים, ובמטרה לענות על צורך זה, פתחנו סדנת היכרות עם סביבת העבודה פריוריטי, שהינה מערכת מתקדמת לניהול שיווק, מכירות, מלאי ושאר הפונקציות הקיימות.

בסדנא רוכשים הדיירים כלים מעשיים וידע המספק להם יתרון להשתלבות במקומות עבודה אשר משתמשים בתוכנה.

סדנת פריוריטי2.png

סדנת מאסטר שף

המטבח המיתולוגי של מכון ההכשרה ניצן אונים עבר מהפך - ממטבח בסיסי וצנוע למטבח מקצועי וחדיש.

המטבח שעוצב מחדש על ידי האדריכלית נועה פלד, תוכנן בקפידה, נבנה מחומרים איכותיים ואובזר בציוד חדשני ומתקדם ביותר מתחום הבישול והקולינריה. בנוסף נבנה מטבח חיצוני מצויד במנגל. 

את סדנת המאסטר שף מובילה השפית חני בורובסקי, בעלת ניסיון עשיר בעבודה עם אוכלוסיות מיוחדות, מנחת תכנית הטלוויזיה "כל הילדים אוכלים", מלמדת בבית הספר "עושים בישול" ולוקחת חלק במגוון פרויקטים נוספים.  הסדנא מתקיימת באופן שבועי ומקנה מיומנויות וכישורי עבודה שיוכלו לסייע לחניכים להשתלב בעתיד בעבודה בתחום המסעדנות.
פתיחת המטבח החדש מהווה צעד נוסף במינוף מכון ההכשרה, במטרה להמשיך ולהוביל שילוב של אנשים עם מוגבלויות בעבודה בשוק החופשי. 

סדנת שף.png

סדנת מחסן 

אחת הסדנאות בהן מתנסים חניכי מכון ההכשרה הינה סדנת המחסן, שמטרתה לבחון ולשפר את יכולותיו האישיות של כל חניך בכל הנוגע למטלות העובד ברשתות, מחסנים לוגיסטיים וכדומה. באמצעות סדרה של שבעה מערכי-עבודה, החניך ילמד ויתאמן במשימות המורכבות מפעולות של ליקוט, מיון וספירה תוך שמירה על סדר, זמן סביר ודיוק בפרטים.

לצורך הסדנא הוקמה סביבה ייעודית המדמה את סביבת העבודה היומיומית של המחסנאי, הכוללת מגוון מוצרים ממחלקות שונות, עזרי עבודה (כגון אקדח מחירים, ארגזי אריזה) וספר הדרכה.

סדנת מחסן1.jpg

סדנת ארכיב

סדנא המדמה עבודה בארכיון, כגון ארכיון רפואי, משפטי, מוזיאוני וכדומה. בסדנא נרכשות מיומנויות של סדר וארגון, דיוק, מיון מסמכים ותיוקם במקומות המיועדים להם, עמידה בלוח זמנים. הסדנא משלבת עבודה דיגיטלית הכוללת: סריקת מסמכים, שיוכם לתיקיות, תיעוד ממוחשב ועוד.

ארכיב.png

 

סדנת מחשבים

סדנה להקניית כישורי עבודה על מחשב, הנדרשים בעידן הדיגיטלי של ימינו, כמעט בכל מקום עבודה: החל מהרמה הבסיסית של מערכת ההפעלה, דיוור אלקטרוני, ישומי אופיס, שימוש ביומן ממוחשב, טבלאות אקסל, תוכנת אקסס וגם פירוק. (אינה מקנה הכשרה לעבודה בתכנות)


הסדנה מועברת במתכונת של שיעורים מקצועיים (על ידי מורה מומחה מתחום המחשבים), בשילוב תרגול של החומר הנלמד וניתנת עזרה פרטנית למי שזקוק לה.

cb96829c-e39f-4e40-a0fd-9b03dd10be65.jpg

סדנת אחזקה

סדנא לתרגול פעולות תחזוקה בסיסיות בכל בית ולפתרונות לתקלות נפוצות.

הסדנה מצוידת בכלי עבודה חשמליים וידניים ומאפשרת ליצור עבודות פשוטות ומורכבות כאחד, כל אחד על פי יכולתו.  


מטרות הסדנה:

  • לאתר אנשים בעלי כישורים טכניים טובים לאפשרות השמה בעבודה

  • להכין את החניכים לתפקוד עצמאי בדירות, ככל האפשר.

  • לאפשר לחניכים המתקשים בלימודיהם בכיתה, להביא לידי ביטוי יכולות טכניות טובות.

  • לצפות ביכולתם לעבוד בצוות, להבין הוראות, לבצע משימות, לקחת יוזמה ולהביע נכונות  להרתם למשימה.

סדנאת כלים 1.jpeg

 

טיפול בבעלי חיים בחווה הטיפולית "חוות אביב"

בחווה לומדים שגרת עבודה בתפעול חוות סוסים, החל מטיפול שוטף בסוסים דרך דאגה לרווחתם בדגש על ניקוי וסידור התאים וציוד העבודה שלהם ועד אימון הסוסים עצמם.
הפעילות בחווה נעשית בדגש על עבודת צוות, שיתוף פעולה, ראיית האחר, קבלת ומתן משוב, לקיחת אחריות אישית ועוד.
כמו כן, מסיימי התוכנית ילוו על ידי צוות החווה במציאת מקומות עבודה בתחום.

חווה-טיפולית,-טיפול-בבעלי-חיים

 

סדנת תקציב

בסדנא זו לומדים החניכים כיצד לערוך מעקב אחר הכנסות והוצאות, תחילה ברמה השבועית, ובהמשך, לאחר שהם יוצאים לעבודה ומרוויחים שכר, גם ברמה החודשית.

זאת במטרה ללמדם שמירה על תקציב מאוזן, חיסכון ועוד.

המעקב נעשה באמצעות אפליקציה שניתנת להורדה לכל טלפון ומאפשרת עדכון און ליין של הוצאות והכנסות.

תקציב אסף.jpeg

העולם הדיגיטלי

קורס זה מתקיים במתכונת של הרצאות ותרגול ומועבר על ידי צוות המכון ומרצים חיצוניים מומחים בתחומם. בקורס לומדים מיומנויות חשובות להתנהלות בעולם שבו שירותים רבים עוברים תהליך דיגיטציה, לומדים ניהול חשבון בנק דרך אפליקציה, קבלה של שירותי בריאות דיגיטליים, תחבורה ציבורית, רשתות חברתיות, שימוש מיטבי ובטוח באינטרנט ועוד תחומים.

קיימות

ראש רשימת האתגרים של האנושות במאה ה-21, נמצאת הדרישה לפיתוח באופן מקיים, לשינוי מהותי באופן בו אנו חושבים, מתכננים, מייצרים, צורכים ומסיימים את חיי המוצרים.

אנו בניצן אונים הבנו את חשיבות הנושא ויזמנו סדנת קיימות כחלק מתהליך ההכשרה במכון. במסגרת התכנית נפגשים חניכי/ות ניצן אונים, מדי שבוע, לסדנאות ופעילויות שונות בנושאי הקיימות. מתקיימים תהליכי חשיבה, כיצד יכול כל אחד מאתנו להיות משמעותי בהפיכת העולם למקום מאוזן ומקיים. המשתתפים רוכשים מיומנויות חדשות בנושאים מגוונים: תרבות הצריכה, טביעת רגל אקולוגית, מזון בריא, חיבור ושמירה על הטבע, חיבור  לחוזקות האישיות והכרות עם סביבת החיים הקרובה.

קיימות

סדנת חנות יד 2

לפני מספר שנים שיפצנו ביחד עם החניכים את המקלט במכון ההכשרה והפכנו אותו לחנות יד 2.

בסדנא לומדים החניכים מיומנויות של עבודה בחנות:

  • קבלת סחורה וסידור במדפים

  • ניהול מלאי

  • שירות לקוחות 

  • מכירה וניהול קופה

  • ומיומנויות נוספות הנדרשות לעבודה מסוג זה.

IMG-20160829-WA00281.jpg
bottom of page